Bebe Lilly i podobni artyści

 Bebe Lilly —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bebe Lilly i podobni artyści" online

Bébé Lilly – francuska, animowana dziewczynka, która wykonuje piosenki przeznaczone dla dzieci. Jest znana także jako Lilly Baba albo Baby Lilly, a jej muzyka mieści się w gatunkach, takich jak eurodance, dance i elektronika.

Bébé Lilly – początki działalności

Bébé Lilly powstała w 2006 roku i przybrała formę kilkuletniej, jasnowłosej dziewczynki, o uroczym wyglądzie i usposobieniu. Jej piosenki szybko zyskały popularność wśród dzieci, opisywały bowiem zabawne i wyimaginowane przygody widziane właśnie oczami dziecka. Bébé Lilly śpiewa w języku francuskim, jednak w niektórych krajach jej piosenki są nagrywane w określonym języku, jak na przykład we Włoszech, Portugalii czy Polsce.

Bébé Lilly – rozwój kariery i najpopularniejsze kawałki

Pierwszy z czterech albumów Bébé Lilly, ”Mon Monde à Moi” został wydany w 2006 roku. Wtedy też ukazał się jeden z najpopularniejszych singli animowanej wokalistki, ”Allô Papy”, który był przebojem także w Niemczech, Włoszech czy Austrii. Inne znane piosenki, które uzyskały wysoką lokatę na francuskich listach przebojów, to: "La Jungle des animaux", "Petit Papa Noël", "Les Cow-Boys" czy "Dans l`espace". Bébé Lilly ma także na koncie popularne filmy DVD przeznaczone dla najmłodszych.

W Polsce w 2007 roku wydano album ”Mój świat z piosenkami”, na którym Bébé Lilly głosu użyczyła Monika Błachnio. Krążek zajął aż piąte miejsce w zestawieniu płytowych bestsellerów.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również