Beck i podobni artyści

 Beck — MODERN GUILT Beck — Mutations Beck — GUERO Beck — ODELAY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Beck i podobni artyści" online

Beck – alternatywny muzyk, instrumentalista oraz kompozytor, który naprawdę nazywa się Beck Hansen, a urodził się jako Bek David Campbell. Urodził się 8 lipca w 1970 roku w Los Angeles. Już jako nastolatek zakochał się w muzyce – szczególnie zainteresował się hip hopem oraz muzyką folkoweą i wcześnie zaczął występować w lokalnych barach i klubach.

Beck wydał debiutancki album, ”Golden Feelings” w 1994 roku nakładem niezależnej firmy producenckiej. Amerykanin zdobył popularność wśród szerszej popularności dzięki głośnemu singlowi, ”Loser”, który ukazał się w 1994 roku i stał się międzynarodowym hitem. Dzięki utworowi, artysta podpisał kontrakt z jedną z większych wytwórni płytowych – jego trzecia płyta, ”Mellow Gold” z 1996 roku zdobyła niespodziewany, wielki komercyjny sukces i pokryła się platyną. Inne popularne single Becka to między innymi, takie piosenki, jak: ”Where It’s At”, ”The New Pollution” czy ”E-Pro”. Kolejne krążki artysty także zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy i krytykę, do jego najlepiej ocenianych wydawnictw należą ”Odelay” z 1996 roku oraz ”Sea Change” z 2002, które pojawiły się na liście „500 najlepszych albumów wszech czasów” magazynu Rolling Stone. Muzyk ma na koncie cztery platynowe wydawnictwa.

Twórczość Becka jest uznawana za postmodernistyczną – wokalista stale bowiem łączy wiele gatunków muzycznych: folk, elektronikę, country, hip hop, funk, soul, blues czy rock, a także używa sampli czy oryginalnych efektów dźwięków i pisze ironiczne teksty utworów, które często odnoszą się do współczesności. Beck współpracował z wieloma artystami: Charlotte Gainsbourg, The Flaming Lips czy Davendrą Banhartem. Jest uznawany przez krytyków za jednego z najbardziej kreatywnych twórców muzyki alternatywnej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również