Big Day i podobni artyści

 Krzysztof Krawczyk — Leksykon Krzysztofa Krawczyka 13 – wszystko z czasem się zmienia Pectus — Stos Praw Krzysztof Krawczyk — Arrivederci moja dziewczyno Emigranci — ROSJA I AMERYKA
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Big Day to polski zespół rockowy, który został okrzyknięty jednym z najważniejszych odkryć polskiej sceny muzycznej w latach 90. Grupa powstała w Olsztynie i od 1992 roku gra do dnia dzisiejszego. Pomimo ciężkich czasów na polskiej scenie muzycznej i zmianie członków, nie przestała koncertować i nagrywać płyty.

Zespół Big Day popularność zyskał w 1994 roku, kiedy wziął udział w koncertach Rock Opole, Sopot Rock Festival i Historia Jednej Znajomości w Sali Kongresowej w Warszawie. W tym samym roku grupa wydała swój pierwszy album zatytułowany ”W świetle i we mgle”. Następnie przez trzy następne lata, grupa regularnie wydawała kolejne płyty: ”Kalejdoskop” (uzyskał status złotej płyty), ”Dzień Trzeci”, ”Illuminacja”. Ostatni krążek ”Prawie proste piosenki” został wydany w 2008 roku, a w sumie grupa Big Day ma na swoim koncie osiem albumów.

Do największych przebojów zespołu Big Day należą przede wszystkim utwory takie jak: ”W dzień gorącego lata”, ”Przestrzeń”, ”Mój Znak”, ”Zostawić Ślad”. Nazwa zespołu Big Day pochodzi od piosenki brytyjskiego zespołu XTC, a muzykę jaką grają nawiązuje do stylistyki rocka z lat 60.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również