Big L i podobni artyści

 Mobb Deep — Hell on Earth 2pac — All Eyez On Me Gang Starr — STEP IN THE ARENA 2pac — All Eyez On Me
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Big L naprawdę nazywa się Lamont Coleman. Amerykański raper urodził się 30 maja 1974 roku w Nowym Jorku. Artysta dorastał w dzielnicy, która w większości zamieszkiwana była przez afroamerykanów – w Harlemie, o której często wspominał w swoich utworach.

Big L zasłynął ze swoich umiejętności freestyle`owych, świetnego debiutu ”Lifestylez Ov Da Poor Dangerous”, lecz słabo promowany ze strony wydawcy. Przygodę z muzyką Big L rozpoczął od założenia grupy „Children of the Corn”. Pierwsze nagrania pod pseudonimem Big L zostało wydane w 1995 roku na albumie wcześniej wspominanym.

Uznanie zyskał dzięki takim kawałkom jak: ”Put it on”, ”No Endz”, ”No Skinz”, ”Street Struck” i ”Da Graveyard” (nagrany z Jay-Z). Największym sukcesem Big L stał się singiel ”Ebonics” nagrany 1998 roku, który zawierał definicje slangowych terminów.

15 lutego 1999 roku Big L został siedmiokrotnie postrzelony w klatką piersiową i głowę kilka bloków od swojego mieszkania w Nowym Jorku. Pośmiertnie, 1 sierpnia 2000 roku, został wydany ostatni album Big L pt. The Big Picture.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również