Billy Idol i podobni artyści

 Def Leppard — Best Of Chris Isaak — CHRIS ISAAK The Cars — Greatest Hits Alice Cooper — ALONG CAME A SPIDER
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Billy Idol, a właściwie William Michael Albert Broad, jest brytyjskim rockowym muzykiem, autorem tekstów oraz aktorem. Urodził się 30 listopada 1955 w miasteczku Middlesex, a jego kariera zaczęła się w 1976 roku, gdy założył swój pierwszy zespół: Generation X. Wypuścili wspólnie 3 płyty, jednak zespół rozpadł się w 1981, po czym Billy Idol postanowił rozpocząć karierę solową. Na scenie i w studiu nagraniowym obecnie towarzyszą mu: Steve Stevens (gitara prowadząca), Stephen McGrath (bas), Derek Sherinian (keyboard), Billy Morrison, (gitara rytmiczna), Jeremy Colson (perkusja).

Billy Idol na swoim koncie ma 7 krążków, a największą popularnością wśród nich cieszyły się pierwsze cztery. Debiutancka ”Billy Idol” (1982) osiągnęła status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych oraz platynowej w Kanadzie. ”Charmed Life” (1990) oraz ”Whiplash Smile” (1986) pokryły się platyną w Kanadzie i USA oraz złotem w Wielkiej Brytanii, jednak największy sukces przyniosła płyta ”Rebel Yell” (1983), która była pięciokrotną platyna w Kanadzie, podwójną w USA i srebrna w Wielkiej Brytanii.

Do największych hitów zespołu można zaliczyć m.in. ”Sweet sixteen”, ”Rebell Yell”, ”Craddle of Love” oraz ”To Be a Lover”. Billy Idol, między innymi za te single, był wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy i MTV Video Music Awards, lecz zwycięzcą został tylko raz w 1990.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również