Bogusław Mec i podobni artyści

 Bogusław Mec — DUETY Bogusław Mec — DUETY Bogusław Mec — DUETY Bogusław Mec — Jej portret

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bogusław Mec i podobni artyści" online

Bogusław Mec – popularny polski wokalista i kompozytor, który urodził się 21 stycznia w 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim, a z wykształcenia był artystą plastykiem. Muzyk, który był także gitarzystą, zadebiutował w 1969 roku, kiedy wystąpił na Giełdzie Piosenki w Łodzi. Mec otrzymał wtedy główną nagrodę, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę szerszej publiczności, a jego kariera nabrała tempa.

Przełomowy był rok 1972, kiedy piosenkarz zwyciężył w prestiżowym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artysta zaprezentował tam jeden ze swoich najbardziej znanych utworów, ”Jej portret”. W późniejszych latach Bogusław Mec otrzymał główną nagrodę w Opolu jeszcze dwukrotnie: w 1977 roku za utwór ”Mały biały pies” – duet z wokalistką Ewą Dębicką oraz w 1979 roku za piosenkę ”W białej ciszy powiek”. Inne znane utwory, niezmiennie ubranego na czarno i noszącego charakterystyczny kapelusz oraz płaszcz, wokalisty to: ”Obłąkany kataryniarz”, ”To nie był sen” czy ”Na pozór”.

Bogusław Mec znany był także za granicą, koncertował między innymi w Stanach Zjednoczonych, ZSRR, NRD czy Jugosławii. Zmarł 11 marca 2012 roku w Zgierze w wyniku białaczki.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również