Bohdan Smoleń i podobni artyści

 Krzysztof Krawczyk — Jak przeżyć wszystko jeszcze raz Golec Uorkiestra —  Wały Jagiellońskie — Gdzie są włosy z tamtych lat Kombi — KOMBI
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Bohdan Smoleń to polski aktor komediowy, artysta kabaretowy oraz wokalista satyryczny. Artysta urodził sie 9 czerwca 1947 roku w Bielsku-Białej.

W latach 1968-1977 Bohdan Smoleń występował w krakowskim kabarecie „Pod Budą”, którego był założycielem. W 1972 roku otrzymał na Famie główną nagrodę z tym kabaretem. Za namową Zenona Laskowika przeniósł sie do Poznania i przez 7 kolejnych lat występował w kabarecie „Tey”.

W połowie lat 80. w duecie z Krzysztofem Krawczykiem nagrał kilka humorystycznych piosenek np. ”Mężczyzna po czterdziestce”, ”Dziewczyny, które mam na myśli” (do melodii przeboju Willie Nelsona i Julio Iglesiasa ”To all the girls I loved before” z 1984 roku).

Wraz ze Sławomirem Sokołowskim i Aldoną Dąbrowską w latach 1995-1997 nagrał trzy humorystyczne płyty, utrzymane w stylu disco polo. Płyty noszą tytuł: ”Szalałeś, szalałeś” (1995), ”Widziały gały co brały” (1996), ”Jubileusz, czyli 50 lat wątroby Bohdana Smolenia” (1997).

  • Podobne

Komentarze