Bombay Bicycle Club i podobni artyści

 Bombay Bicycle Club — FLAWS Bombay Bicycle Club — So Long, See You Tomorrow Bombay Bicycle Club — So Long, See You Tomorrow Bombay Bicycle Club — A Different Kind Of Fix

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bombay Bicycle Club i podobni artyści" online

Bombay Bicycle Club – brytyjska, indie-rockowa formacja, która powstała w 2005 roku w Londynie. Oryginalną nazwą zespołu było The Canals, jednak wkrótce muzycy zdecydowali się na Bombay Bicycle Club – inspiracją była nazwa sieci indyjskich restauracji w Wielkiej Brytanii. Zespół tworzą: wokalista Jack Steadman, gitarzysta Jamie MacColl ,perkusista Suren de Saram oraz basista Ed Nash.

Dla Bombay Bicycle Club przełomowy okazał się rok 2006, kiedy formacja zwyciężyła w konkursie ”Road to V” i w ramach nagrody wystąpiła na popularnym, brytyjskim V Festival. Znany magazyn muzyczny NME ochrzcił zespół mianem „najgorętszej grupy z Północnego Londynu”, a muzycy wydali dwie świetnie przyjęte EP-ki (”The Boy I Used to Be” i ”How We Are” z 2007 roku), które potwierdziły oryginalność i świeżość formacji.

Debiutancki longplay Brytyjczyków, ”I Had the Blues But I Shook Them Loose” ukazał się w 2009 roku i podobnie, jak dwa następne albumy: ”Flaws” i ”A Different Kind of Fix” uzyskał status złotej płyty. Do najpopularniejszych singli Bombay Bicycle Club należą utwory: ”Always Like This”, ”Shuffle” czy ”Carry Me”, ”Luna” i ”Feel” z krążka ”So Long, See You Tomorrow”.

Formacja słynie z oryginalnego łączenia dźwięków i gatunków muzycznych, takich jak folk, rock, indie rock, muzyka elektroniczna, a nawet bollywood. Bombay Bicycle Club są także popularni poza granicami Wielkiej Brytanii, koncertują zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej czy Australii.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również