Boney James i podobni artyści

 Basia — BRAVE NEW HOPE Kim Waters — All For Love Basia — CLEAR HORIZON - THE BEST OF BASIA Spyro Gyra — DOWN THE WIRE
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Boney James – amerykański saksofonista i kompozytor, który urodził się 1 września 1961 roku w Lowell w stanie Massachusetts jako James Oppenheim. Muzyk poznał świat muzyki już jako dziecko – jako kilkuletni chłopiec rozpoczął naukę gry na klarnecie, a następnie na saksofonie.

Po przeprowadzce do Los Angeles, Boney James zaangażował się w kilka zespołów muzycznych, występował także u boku takich znanych artystów, jak: Bobby Caldwell czy Isley Brothers. Jego solowa kariera rozpoczęła się na początku lat 90-tych - swój debiutancki krążek, ”Trust” wydał w 1992 roku i od razu zwrócił na siebie uwagę krytyków oraz publiczności. Wydawnictwo ”Shine” z 2006 roku okazało się największym bestsellerem w karierze Jamesa i znalazło się na prestiżowym zestawieniu magazynu Billboard. Świetnie przyjęty zostały także inne jego albumy, między innymi: ”Seduction”, ”Sweet Thing” czy ”Pure”.

Boney James jest jednym z najpopularniejszych, współczesnych jazzmanów na rynku muzycznym, a jego twórczość plasuje się na pograniczu jazzu i smooth jazzu. Wokalista sprzedał około 3 miliony egzemplarzy swoich płyt na świecie, ma także w dorobku kilka nominacji do nagród Grammy, a także statuetki Soul Train Award. W 2009 roku James znalazł się na trzecim miejscu listy ”najlepszych współczesnych artystów jazzowych dekady” sporządzonej przez Billboard.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również