Bracia i podobni artyści

 Bracia — TRIBUTE TO QUEEN Bracia — Te 30 urodziny Bracia — Zapamiętaj Bracia — Zmienić zdarzeń bieg

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Bracia i podobni artyści" online

Bracia – polski, rockowy zespół muzyczny, który składa się z dwóch braci: Wojciecha i Piotra Cugowskich, synów Krzysztofa Cugowskiego, muzyka i lidera nieistniejącej już, słynnej grupy Budka Suflera. Obok muzykalnego rodzeństwa, formację tworzą obecnie: basista Tomasz Gołąb, perkusista Bartek Pawlus oraz gitarzysta Jarosław Chilkiewicz. Bracia powstali w Lublinie w 1997 roku – był to moment, kiedy Cugowscy zdecydowali się na pierwszy, wspólny występ.

Solowy krążek formacji, ”Fobrock” ukazał się w 2005 roku, a pochodzą z niego takie przebojowe single, jak: ”Szara twarz”, ”Niczego więcej” oraz „Missing Every Moment”. Album został świetnie przyjęty zarówno przez krytykę, jak i przez publiczność – wydawnictwo otrzymało nawet nominację do prestiżowej nagrody Fryderyk w kategorii ”płyta rock/metal”. Bracia nagrali też hity: ”Jeszcze raz”, ”Nie jestem inny”, ”Zapamiętaj”, ”Dlaczego” czy ”Nad przepaścią”. Zespół ma także w dorobku krążek poświęcony twórczości legendarnej formacji Queen”Tribute to Queen” z coverami najsłynniejszych singli Brytyjczyków oraz polską wersją kawałka ”You Don’t Fool Me”.

Bracia współpracowali z amerykańskimi producentami muzycznymi: Mattem Noblem i Keithem Brownem, występowali także z zagranicznymi artystami, takimi jak: grupa Wishbone Ash czy Jon Lorde z Deep Purple. Często koncertują także za granicą, w tym w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. W 2008 roku zespół wystąpił także na słynnej Wembley Arena w Londynie. Bracia mają na koncie kilka występów na festiwalach w Opolu i Sopocie, które potwierdziły popularność formacji na polskiej scenie rockowej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również