Brathanki i podobni artyści

 Brathanki — Galoop Brathanki — Patataj Brathanki — Ano! Brathanki — Patataj

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Brathanki i podobni artyści" online

Brathanki to polski zespół popowy i folkowy, założony w 1998 roku przez Janusza Musa. Profesjonalną działalność koncertową zespół rozpoczął dwa lata później.

Pierwsza płyta zespołu Brathanki ”Ano!” okazała się strzałem w dziesiątkę i szybko osiągnęła status Multiplatyny. Drugi album „Patataj” również przyniósł ogromne zyski i popularność członkom zespołu. Do najpopularniejszych utworów Brathanki należą: ”Czerwone korale”, ”Gdzie ten który powie mi”, ”Siebie dam po ślubie”, ”W kinie, w Lublinie - kochaj mnie”, ”Za wielkim morzem ty”.

Do 2003 roku wokalistą zespołu Brathanki była Halina Młynkowa, później wokal zmieniał się tak samo, jak muzyka jaką grała grupa. W sumie zespół Brathanki wydał 5 płyt, z czego ostania to ”Brathanki grają Skaldów”. Zespół Brathanki w swojej karierze zagrał wiele koncertów w Polsce i za granicą. Miał przyjemność grać dla publiczności w Czechach, Belgii, w Niemczech, Libanie, w Szwecji. Uczestniczył w wielu ważnych Festiwalach polskich oraz programach telewizyjnych. Obecnie wokalistą zespołu została Agnieszka Dyk, zwyciężczyni popularnego programu muzycznego „Szansa na sukces”, śpiewając piosenkę „Czerwone korale”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również