C-Block i podobni artyści

 Sonique — Born To Be Free No Mercy — NO MERCY Alexia — FUN CLUB Dj Bobo — PLANET COLORS
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

C-Block to niemiecka grupa hip-hopowa założona w 1995 roku. Utworzony został przez producentów muzycznych Ullricha Buchmanna, Jörga Wagnera i Frank`ego Millera. Na początku swojej działalności C-Block składał się z dwóch afro-amerykańskich raperów Mr P (James White) oraz Red Dogg (Anthony Joseph). W późniejszym okresie do duetu dołączyła piosenkarka Teresa Baltimore „Misty”, MC Preston Holloway „Gold Goldie” oraz Raquela Gomez.

Pierwszy singiel C-Block zatytułowany ”Shake Dat Azz” został wydany na początku 1996 roku. Płyta wywarła pozytywne wrażenie na europejskich słuchaczach. Na koniec tego samego roku grupa C-Block zaprezentowała kolejny singiel ”So Strung Out”, który osiągnął czołowe miejsce na listach przebojów.

W 1997 roku Mr P opuszcza zespół rozpoczynając solową karierę, a C-Block wydaje nowy singiel ”Eternal Grace”. Dwa lata później Mr P powraca do grupy, a wraz z nim pojawia się nowy utwór ”Keep Movin`”. Niestety piosenka nie okazała się wielkim hitem jak poprzednie single. W 2000 roku C-Block wydaje ósmy i ostatni singiel pt. ”The Future Is So Bright”. Singiel miał być początkiem prac nad nowym albumem, jednak z niewiadomych przyczyn zespół wycofał się ze sceny muzycznej i już nigdy nie powrócił.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również