Cat Stevens i podobni artyści

 Cat Stevens — Eat Pray Love (soundtrack) Cat Stevens — Ukulele Songs Cat Stevens — BODY OF WAR: SONGS THAT INSPIRED AN IRAQ WAR VETER Cat Stevens — INTO THE WILD

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Cat Stevens i podobni artyści" online

Yusuf Islam urodził się 21 lipca 1948 roku w Wielkiej Brytanii jako Steven Demetre Georgiu, występuje pod pseudonimem artystycznym Cat Stevens. To brytyjski wokalista, kompozytor, filantrop, który wykonuje muzykę folkowo-rockową z elementami popu.

Przygoda z muzyką artysty rozpoczęła się gdy spotkał producenta i menadżera Mike`a Horsta w 1965 roku. Rok później pojawił się pierwszy singiel Cat Stevens zatytułowany ”I love my dog”. Piosenka odniosła duży sukces i była wysoko notowana na brytyjskich listach przebojów. Niedługo po tym zdarzeniu ukazała się kolejna piosenka piosenkarza ”Mathew and son”. Ze względu na stan zdrowia musiał przerwa występy i na scenę wrócił w 1969 roku. Mimo tego, Cat Stevens nie próżnował i zaprezentował swoje nowe kawałki. W kwietniu 1970 roku wydał album ”Mona Bone Jakon”, który pokazał początek nowego stylu artysty. Brzmienie i teksty piosenek uległy zmianie, dzięki czemu album odniósł sukces w Wielkiej Brytanii i poza jego granicami. Następna płyta ”Tea for the Tillerman” i utwór z niej pochodzący ”Wild Word” stał się jego największym przebojem.

W 1977 roku zmienił wyznanie na islam oraz swoje nazwisko na Yusuf Islam. Wyjechał na Jamajkę, gdzie nagrał płytę ”Back to Earth”, która okazała się jego albumem pożegnalnym. W 1995 roku pojawiła się płyta ”The life of the last prophet”, w której Cat Stevens opowiada o podstawach islamu.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również