Charlotte Gainsbourg i podobni artyści

 Charlotte Gainsbourg — 5:55 Charlotte Gainsbourg — Stage Whisper Charlotte Gainsbourg — LEMON INCEST Charlotte Gainsbourg — IRM

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Charlotte Gainsbourg i podobni artyści" online

Charlotte Gainsbourg – znana wokalistka oraz aktorka francuskiego i brytyjskiego pochodzenia. Jest córką kultowej już pary: legendarnego francuskiego piosenkarza i kompozytora, Serge`a Gainsbourga oraz sławnej brytyjskiej aktorki, Jane Birkin. Urodziła się 21 lipca 1971 roku w Londynie, wychowując się w artystycznej atmosferze. Wpłynęło to na karierę Gainsbourg – artystka zadebiutowała już w wieku 12 lat, nagrywając z ojcem utwór ”Lemon Incest”, a trzy lata później wydała album ”Charlotte for Ever”, na którym większość utworów napisana była przez francuskiego muzyka.

Charlotte Gainsbourg wydała swój drugi album dopiero dwadzieścia lat później – w 2006 ukazał się jej krążek zatytułowany ”5:55”, który stał się bestsellerem we Francji i został świetnie przyjęty także przez krytyków. Płyta, której współkompozytorem był słynny, francuski duet Air, zyskała jednak umiarkowany sukces w Wielkiej Brytanii, mimo że artystka śpiewała w większości w języku angielskim. Z krążka pochodzi przebój ”The Songs That We Sing”, który znalazł się w na prestiżowej liście ”100 najlepszych utworów 2007 roku” magazynu ”Rolling Stone”. Z krążków pochodzą także popularne single: ”The Operation”, tytułowe ”5:55” oraz ”Beauty Mark”.

W 2009 ukazał się trzeci album Charlotte Gainsbourg, ”IRM”, której producentem został amerykański muzyk, Beck. Artystka wylansowała jeszcze kilka singli: duet z artystą ”Heaven Can Wait”, ”Trick Pony” oraz ”Time of the Assassins”. Dwa lata później artystka wydała podwójny album, ”Stage Whisper” na którym znalazły się nieopublikowane wcześniej piosenki, takie jak: cover popularnej rockowego standardu ”Hey Joe”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również