Chicane i podobni artyści

 Chicane — Cafe Del Mar Vol.18 (va) Chicane — Giants Chicane — SP: LOVE ON THE RUN Chicane — Somersault

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Chicane i podobni artyści" online

Chicane – brytyjski kompozytor, który naprawdę nazywa się Nicholas Bracegirdle. Muzyk, który urodził się 28 lutego 1971 roku w Chalfont St Giles w Anglii, zafascynował się muzyką elektroniczną dzięki takim artystom, jak Jean Michel Jarre czy Vangelis. Twórczość Chicane jest połączeniem elementów kilku gatunków: elektroniki, trance’u, house’a, ambientu oraz chill-outu.

Świat usłyszał o muzyku w 1996 roku dzięki kawałkowi ”Offshore”, który okazał się sukcesem, szczególnie dzięki wyjątkowej popularności w tanecznych klubach na Ibizie będącej centrum muzyki dance i trance. Pierwszym studyjnym albumem Chicane był krążek Far from the Maddening Crowds, na którym znalazły się single: "Lost You Somewhere" oraz "Red Skies”, a drugi krążek ”Behind the Sun” osiągnął duży komercyjny sukces, pokrywając się złotem. Płyta wylansowała takie przeboje, jak: klasyk muzyki trance, ”Saltwater” oraz duet z kanadyjskim wokalistą Bryanem Adamsem, ”Don’t Give Up”. Inne popularne utwory Chicane to: ”Stoned in Love” oraz ”Poppipolla” – cover hitu ”Hopipolla” grupy Sigur Rós.

Chicane współpracował z wieloma artystami: Tomem Jonesem, Máire Brennan, Natashą Bedingfield czy Adam Youngiem, znanym jako Owl City. Muzyk jest uznawany za jednego z najlepszych twórców muzyki trance.

  • Podobne

Komentarze