Chris Botti i podobni artyści

 Chris Botti — CHRIS BOTTI IN BOSTON Chris Botti — To Love Again Chris Botti — TO LOVE AGAIN: THE DUETS Chris Botti — Thanks for the memory - The Great American Songbook Volume IV

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Chris Botti i podobni artyści" online

Chris Botti – popularny amerykański trębacz i kompozytor, który urodził się 12 października 1962 roku w Portland w stanie Oregon. Muzyk zaczął grać na trąbce już w wieku 9 lat oraz otrzymał gruntowne wykształcenie muzyczne, między innymi dzięki swojej matce, pianistce.

Po przyjeździe do Nowego Yorku w latach 90-tych Christ Botti współpracował z takimi gwiazdami muzyki, jak: Paul Simon, Aretha Franklin, Joni Mitchell, Bette Midle czy Natalie Cole. Muzyk był także członkiem eksperymentalnej, jazzowej formacji, Bruford Levin Upper Extremities. Botti zadebiutował w 1995 roku krążkiem ”First Wish”, a jego cztery albumy (”When I Fall in Love”, ”To Love Again: The Duets”, ”Italia” oraz ”Impressions”) znalazły się na szczycie jazzowych bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.

Chris Botti współpracował z wieloma artystami, między innymi: Stingiem, Richardem Marxem, Andreą Bocellim, Joshem Grobanem, Stevenem Tylerem czy Johnem Mayerem. Znany jest z łączenia w swojej twórczości elementów jazzu oraz popu. Botti ma na koncie kilka nominacji do nagród Grammy (na przykład za koncertowy album ”Chris Botti in Boston”), z których jedną zamienił w 2013 roku na statuetkę za krążek ”Impressions” w kategorii ”najlepszy instrumentalny album pop”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również