Chris Cornell i podobni artyści

 Chris Cornell — CARRY ON Chris Cornell —  Chris Cornell —  Chris Cornell — EUPHORIA MORNING

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Chris Cornell i podobni artyści" online

Chris Cornell – amerykański muzyk rockowy oraz kompozytor, który znany jest zarówno jako artysta solowy, jak i frontman formacji Soundgarden oraz Audioslave. Urodził się 20 lipca 1964 roku w Seattle jako Christopher John Boyle, a swoją profesję zawdzięcza fascynacji legendarną grupą The Beatles oraz rodzeństwu, które także poświęciło się muzyce.

W 1984 roku uformował grupę Soundgarden, której został wokalistą oraz gitarzystą, a która łączy w swojej twórczości: grunge, heavy metal oraz alternatywny rock. Wraz z zespołem osiągnął międzynarodowy sukces, wydał sześć płyt studyjnych oraz ponad 10 milionów płyt w samych Stanach Zjednoczonych. Pierwszy solowy krążek Chrisa Cornella, ”Euphoria Morning” ukazał się w 1999 roku i chociaż nie osiągnął komercyjnego sukcesu, wylansował nominowany do nagród Grammy singiel ”Can’t Change Me” a także zawierał piosenki: ”Wave Goodbye” poświęconą zmarłemu muzykowi, Jeffowi Buckley’owi oraz ”Sunshower”, która pojawiła się w filmie ”Wielkie nadzieje” z 1998 roku.

W 2001 roku Chris Cornell założył rockową supergrupę Audioslave, w której znaleźli się także muzycy z zespołu Rage Against the Machine. Formacja zdobyła znaczną popularność oraz trzy nominacje do nagród Grammy, a swoje istnienie zakończyła w 2007 roku z powodu odejścia Cornella, który ponownie próbował spróbować swoich sił w karierze solowej. W 2006 roku wraz z kompozytorem Davidem Arnoldem nagrał utwór ”You Don’t Know My Name” specjalnie na potrzeby filmu o kultowym Jamesie Bondzie, ”Casino Royale”. Muzyk nagrał kolejne dwa albumy: ”Carry On” z 2007 roku i ”Scream” z 2009, a na drugim z nich pojawiły się popularne single: ”Part of Me” oraz tytułowe ”Scream”.

Chris Cornell współpracował z wieloma artystami, takimi jak: Timbaland, Alice Cooper, Brian May z Queen, Slash czy Carlos Santana, a także zaangażował się we własny muzyczny projekt Temple of the Dog, zadedykowany byłemu współlokatorowi wokalisty, Andrew Woodowi. Muzyk, który słynie ze swojego 4-oktawowego głosu, uznawany jest za jednego z najlepszych heavy metalowych oraz rockowych wokalistów wszech czasów.

  • Podobne

Komentarze