Chris Isaak i podobni artyści

 Billy Idol — Idol Songs - 11 Of The Best Bonnie Raitt — LUCK OF THE DRAW K.D. Lang — EVEN COWGIRLS GET THE BLUES [SOUNDTRACK] Mark Knopfler — GET LUCKY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Chris Isaak – amerykański wokalista, który znany jest także jako aktor. Urodził się 26 czerwca 1956 roku w Kalifornii. Artysta znany jest z chwytliwego łączenia w swojej twórczość elementów rocka oraz rock and rolla.

Chris Isaak wydał swój debiutancki album ”Silvertone” w 1984 roku, a na krążku pojawiły się single: ”Dancing”, ”Gone Ridin” oraz ”Livin’ for Your Lover”, z których dwa ostatnie pojawiły się w kultowym filmie Davida Lyncha, ”Blue Velvet”. Łącznie wokalista nagrał kilkanaście dobrze przyjętych płyt, a największy sukces komercyjny osiągnął krążek ”Heart Shaped World” z 1989 roku. Na płycie znalazł się największy przebój Isaaka, ”Wicked Game” – piosenka stała się jednak hitem dopiero po pojawieniu się w kolejnym filmie Lyncha, ”Dzikość serca” z 1990 roku. Utwór zyskał ogromną popularność i uzyskał wysokie noty na listach przebojów w kilku krajach. Isaak zwrócił też na siebie uwagę zmysłowym teledyskiem do kawałka, w którym wystąpiła modelka, Helena Christensen.

Chris Isaak nagrał kilka popularnych singli: ”Can’t Do a Thing (to Stop Me)”, ”Somebody’s Crying”, ”Bady Did a Bad, Bad Thing”, ”Two Hearts” czy ”We Let Her Down”. Artysta pojawił się w małych rolach w filmach: ”Milczenie owiec”, ”Mały Budda”, ”Poślubiona mafii”, a także w większej roli w filmie ”Twin Peaks: Ogniu krocz za mną” Davida Lyncha, który związany był z kultowym serialem telewizyjnym ”Miasteczko Twin Peaks”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również