Closterkeller i podobni artyści

 Closterkeller — Purple Closterkeller — CYAN Closterkeller — Violet Closterkeller — Pastel

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Closterkeller i podobni artyści" online

Closterkeller to polski zespół muzyczny grający rocka gotyckiego. Grupa powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Othodox. Anja jest obecnie jedynym członkiem zespołu z pierwszego składu, z którym występuje nieprzerwanie od 20 lat.

Zespół Closterkeller uważany jest za prekursora gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce. Debiutancka płyta ”Purple” ukazała się w 1990 roku. Pomimo częstych zmian personalnych Closterkeller wydawał kolejne albumy, a wokalistka zespołu utwierdziła sobie pozycję jednej z najbardziej charakterystycznych wokalistek w Polsce.

Closterkeller supportował wiele zespołów muzycznych m.in.: Cocteau Twins i Paradise Lost. Wokalistka zespołu - Anja Othodox - wspierała w nagraniach polskie grupy m.in.: Wilki, Piersi, Sweet Noise. Zespół Closterkeller często uczestniczył w różnych przeglądach i konkursach, wystąpił na Nowej Scenie w Sopocie, w Jarocinie, Mokotowskiej Jesieni Muzycznej i wielu innych, przywożąc wiele nagród i wyróżnień. W sumie zespół Closterkeller nagrał dziewięć albumów: ”Purple” (1990), ”Blue” (1992), ”Violet” (1993), ”Scarlet” (1995), ”Cyan” (1996), ”Graphite” (1999), ”Nero” (2003), ”Aurum” (2009), ”Bordeaux” (2011).

  • Podobne

Komentarze