Creed i podobni artyści

 Creed — FULL CIRCLE Creed — MY OWN PRISON Creed — Weathered Creed — HUMAN CLAY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Creed i podobni artyści" online

Creed – amerykański zespół, którego muzyka jest połączeniem takich gatunków, jak: rock, hard rock, alternatywa, metal czy grunge. Zespół powstał w 1993 roku w mieście Tallahassee na Florydzie, a założyli go: wokalista Scott Stapp, gitarzysta Mark Tremonti, basista Brian Marshall oraz perkusista Scott Phillips.

Creed zadebiutował w 1997 roku albumem ”My Own Prison”. Krążek stał się bestsellerem i jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów w Stanach Zjednoczonych, pokrył się tam aż sześciokrotną platyną, a w Kanadzie – trzykrotną. Z albumu pochodzą przebojowe single: ”What’s This Life For”, ”One”, ”Torn” oraz tytułowe ”My Own Prison”.

Olbrzymimi sukcesami okazały się także dwa następne krążki formacji: ”Human Clay” z 1999 roku, który pokrył się w USA aż jedenastokrotną platyną oraz ”Weathered” z 2001 – oba wspięły się na 1 miejsce prestiżowego zestawienia Billboardu. Najbardziej znane single Creed to utwory: ”With Arms Wide Open”, ”Higher”, ”My Sacrifice” oraz ”One Last Breath”. Grupa nagrała też utwory do filmów: “Trup w akademiku” ("Bound and Tied"), “Oni” ("I`m Eighteen" – cover Alice Cooper) i “Król Skorpion” ("To Whom It May Concern").

Creed ogłosił zakończenie działalności w 2004 roku, jednak muzycy ponownie połączyli siły w 2009 roku i wydali album zatytułowany ”Full Circle”, który także odniósł komercyjny sukces. Grupa obecnie ogłosiła przerwę, lecz planuje wydanie następnej płyty. Zespół sprzedał aż 40 milionów egzemplarzy płyt na świecie i jest uznawany za jedną z najbardziej znaczących grup tworzących w gatunku post-grunge.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również