Crystal Castles i podobni artyści

 Crystal Castles — RAGE AGAINST THE MACHINE Crystal Castles — RENEGADES Crystal Castles — EVIL EMPIRE Crystal Castles — The Crow Soundtrack

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Crystal Castles i podobni artyści" online

Crystal Castles – elektroniczny, synthpopowy duet z Kanady składający się z: producenta Ethana Katha oraz wokalistki Alice Glass. Muzycy poznali się w Toronto, kiedy mieli 15 lat, a współpracę rozpoczęli w 2003 roku.

Grupa zwróciła na siebie uwagę, publikując w Internecie utwory: ”Magic Spells”, ”Untrust Us” oraz ”Alice Practice”. W latach 2006 – 2007 duet wydał na płytach winylowych kilka samodzielnych singli, które w 2008 roku znalazły się na studyjnym debiucie Crystal Castles zatytułowanym nazwą formacji i znanym jako ”I”. Krążek został świetnie przyjęty zarówno przez krytykę, jak i fanów - znalazł się na 39. pozycji zestawienia ”100 najlepszych albumów dekady” przygotowanego przez brytyjski, wpływowy magazyn ”NME”.

W 2010 i 2012 roku formacja wydała dwa kolejne albumy, także zatytułowane po prostu Crystal Castles i znane jako ”II” i ”III”. Do najpopularniejszych singli duetu należą kawałki: ”Baptism”, przebojowy duet z wokalistą The Cure, Robertem Smithem, ”Not in Love”, ”Celestica”, ”Air Wave”, ”Crimewave” czy ”Courtship Dating”.

W październiku 2014 roku Alice Glass ogłosiła, że z przyczyn zarówno prywatnych, jak i zawodowych odchodzi z zespołu, tym samym zrywając duet jej i Ethana Katha. Formacja znana była z eksperymentów w muzyce, chaotycznych i energetycznych występów na żywo, scenicznej charyzmy Alice Glass oraz kompozycji w styli lo-fi, czyli stylizowanych na nagrania amatorskie.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również