Curtis Stigers i podobni artyści

 Curtis Stigers — LOST IN DREAMS Curtis Stigers — TIME WAS Curtis Stigers — The Bodyguard (Soundtrack) Curtis Stigers — BABY PLAYS AROUND

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Curtis Stigers i podobni artyści" online

Curtis Stigers – amerykański muzyk jazzowy: wokalista, saksofonista, gitarzysta i kompozytor, który urodził się 18 października 1965 roku w mieście Boise w stanie Idaho. Swoją przygodę z muzyką zaczął już jako nastolatek, otrzymując gruntowne, muzyczne wykształcenie.

Po przyjeździe do Nowego Jorku, Curtis Stigers został zauważony przez wytwórnię płytową i w 1991 roku wydał swój studyjny debiut zatytułowany po prostu jego imieniem i nazwiskiem. Krążek okazał się sukcesem i pokrył się wielokrotną platyną, a pochodzą z niego takie przeboje, jak: ”I Wonder Why” – największy hit muzyka, który podbił listy przebojów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii, oraz ”You’re All That Matters to Me”.

Curtis Stigers nagrał łącznie kilkanaście świetnie przyjętych albumów oraz ma na koncie takie popularne single, jak: cover utworu Nicka Lowe’a, ”(What`s So Funny `Bout) Peace, Love, and Understanding”, który znalazł się na soundtracku do kinowego hitu ”Bodyguard” z Whitney Houston w roli głównej, ”This Life”, które zostało użyte jako intro do popularnego, amerykańskiego serialu ”Song of Anarchy” czy ”This Time”.

Curtis Stigers współpracował z takimi gwiazdami muzyki, jak: Prince, Elton John, Eric Clapton, Rod Stewart, Joe Cocker czy Bonnie Raitt. Od 2001 roku muzyk udziela się także wokalnie. Artysta znana jest z łączenia jazzu z elementami muzyki rockowej oraz soulowej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również