D'banj i podobni artyści

 D'banj —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Dapo Daniel Oyebanjo znany bliżej jako D`Banj, urodził się 9 czerwca 1980 roku w Nigerii. D`Banj w wieku 21 lat afrobeat, z entuzjazmem oraz ze sporą dawką humoru, przenosi do życia. Jego piosenki są oparte na jego doświadczeniach życiowych, często zabawne, ale które ukazują zmagania młodego Afrykanina w osiągnięciu sowich celów.

Debiutancki album D`Banj zatytułowany ”No Long Time”, został wydany w 2005 roku. Singlem promującym płytę stała się piosenka ”Tongolo”, który okazał się hitem i przełomem w karierze muzyka. Drugi album D`Banj ”Rundown Funk U Up”, wydany został rok później od poprzedniego. Płyta zawierała kilka klubowych singli m.in. Why Me”, który okazał się kolejnym hitem. W lipcu 2008 roku ukazał się trzeci krążek artysty The Entertainer” z singlami ”Gbono Feli Feli”, ”Kimono”, ”Olorun Maje” i ”Entertainer”. Najbardziej znany utwór muzyka to ”Oliver Twist”, który przez długi czas plasował się w pierwszej dziesiątce hitów w Wielkiej Brytanii w czerwcu 2012 roku.

D`Banj jest założycielem Fundacji Koko ds. Młodzieży i Rozwoju Pokoju. Jest także pierwszym Nigeryjczykiem, który został Ambasadorem Młodzieży ONZ dla Pokoju.

Komentarze