David Bowie i podobni artyści

 David Bowie — Changes David Bowie — Absolute Beginners [Soundtrack] David Bowie — ZIGGY STARDUST David Bowie — THE FALCON AND THE SNOWMAN

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "David Bowie i podobni artyści" online

David Bowie to jedna z najważniejszych postaci, w historii muzyki rozrywkowej. Jego wspaniała kariera, dała Nam przeboje, które można uznać za nieśmiertelne. A jego płyty, to prawdziwe arcydzieła! Radio internetowe Tuba.FM oferuje wszystkie najpopularniejsze piosenki, a także te mniej znane rarytasy, które zmienią Wasze życie. Jeśli chcecie poczuć prawdziwe emocje i niesamowity klimat twórczości Davida, wystarczy, że już teraz włączycie nasz radio internetowe.

Biografia Bowiego rozpoczyna się w magicznych latach 60. Artysta jest jednym z tych, którzy w popkulturowy sposób, wspierali rewolucję seksualna i obyczajową. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj charakterystyczny image, którym artysta wyrażał m.in. swój sprzeciw przeciwko skostniałemu i konserwatywnemu podziałowi ról płciowych. Bowie, w niezwykle błyskotliwy sposób, połączył interesujący wizerunek, z tym co najważniejsze, czyli samą muzyką. Jego piosenki bardzo często nie godziły się na mechanizmy rynkowe, które usilnie lansowały proste melodie, z tekstami o błahym znaczeniu. David Bowie czuł, że taki scenariusz nie jest mu pisany i wybrał inną drogę...

Na przestrzeni wieloletniej kariery, David Bowie dał się poznać jako artysta wszechstronny. Niektórzy krytycy wypominali mu to, jako przejaw niekonsekwencji i braku wyraźnej tożsamości twórczej. Jednak przyglądając się jego artystycznej drodze, nie sposób nie zauważyć, że Bowie nigdy nie chciał budować stabilnej tożsamości, wręcz przeciwnie – nieustannie bawił się kontrastami i bez pardonu łączył to, co wydawało się być całkowicie sprzeczne. A świadectwem tego, jest jego muzyczna biografia. Albowiem płyty, takie jak “The Man Who Sold The World”, “The Rise and Fall of Ziggy Stardust” czy “Low”, stanowią dzisiaj absolutny kanon muzyki rozrywkowej.

Radio internetowe Tuba.FM, składa hołd, jednemu z najwybitniejszych muzyków w historii, którym bez wątpienia jest David Bowie. Znajdziecie tutaj kompleksowy przekrój, przez jego twórczość - przez najlepsze płyty, aż po nieco zakurzone smaczki, które często pozostają w cieniu najpopularniejszych kawałków artysty. Warto wsłuchać się w te niebanalne dźwięki i odnaleźć w nich coś dla siebie. Jeżeli macie ochotę na takie poszukiwania, to zapraszamy serdecznie – Tuba.FM jest do Waszej dyspozycji!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również