Dawid Podsiadło i podobni artyści

 Dawid Podsiadło —  Dawid Podsiadło —  Dawid Podsiadło —  Dawid Podsiadło —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Dawid Podsiadło i podobni artyści" online

Radio Dawida Podsiadło – to tu znajdziecie dawkę lirycznego indie popu, przeplatanego skocznymi kawałkami. Polska scena muzyczna została zdominowana przez młode pokolenie. Jednym z artystów nowej fali jest Dawid Podsiadło. Piosenkarz oraz autor niezwykłych tekstów, wokalista zespołu Curly Heads. Urodzony 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej, uczęszczał do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dąbrowie Górniczej do klasy Puzonu. Podsiadło współpracował z innymi młodymi artystami, wśród których znalazła się m.in.: Monika Brodka.

Dawid Podsiadło - kariera muzyczna i nagrody

Sławę i rozgłos Dawid Podsiadło zyskał, dzięki programowi X Factor, którego jest laureatem. W 2013 roku ukazał się jego debiutancki krążek, zatytułowany ”Comfort And Happiness”. Tam też znalazł się eteryczny singiel ”Nieznajomy” oraz skoczne ”Trójkąty i kwadraty’’. Album w ciągu zaledwie tygodnia, zyskał status platynowej płyty- dziś cieszy się już mianem diamentowej. Po sukcesie pierwszej płyty, posypały się nagrody: dwukrotna nominacja do Eska Music Awards, w kategorii najlepszy artysta, oraz najlepszy artysta w sieci. Następnie we wrześniu 2013 nominacja do MTV Music Awards, a pod koniec roku do Paszportów Polityki. W kolejnych latach otrzymał cztery Fryderyki, został laureatem nagrody Wiktory, a miesiąc później otrzymał jeszcze dwie nominacje do Superjedynek, w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2015 roku Dawid Podsiadło otrzymał Bursztynowego Słowika podczas Polsat SuperHit Festiwalu, a niedługo potem, pojawiła się jego druga płyta ”Annoyance and Disappointment”, którą zwiastował singiel ”W dobrą stronę”. Piosenki Dawida Podsiadło odznaczają się nietuzinkowymi i ambitnymi tekstami, które łatwo wpadają w ucho. Nie dziwi więc ilość nagród i wyróżnień.

Dawid Podsiadło występy

Początkowo występował jak support przed największymi gwiazdami. W 2013 wykonanie Dawida Podsiadło, poprzedziło występ Lany Del Rey na warszawskim Torwarze. Miesiąc później grał na największych polskich festiwalach – Open’er w Gdyni oraz Coke Live Music Festival w Krakowie. Na TOP Trendy 2014 występował wśród 10 artystów, z największą sprzedaną liczbą płyt w Polsce w roku poprzedzającym. W ogólnej klasyfikacji objął pierwszą pozycję z albumem ”Comfort and Happines”. Później supportował zespół 30 Seconds to Mars na Stadionie Miejskim w Rybniku. 4 czerwca 2014 roku Podsiadło i Brodka zagrali razem na warszawskiej scenie Męskiego Grania, tym samym promując singiel ”Elektryczny”.

Dawid Podsiadło w mediach

W 2014 roku Dawid Podsiadło współpracował z programem Czwartym Polskiego Radia. Prowadził tam audycję "Podsiadówka”, w której omawiał wybrane utwory i albumy muzyczne. W wywiadach Podsiadło zdaje się być wycofany, a jego abstrakcyjny humor może prowadzać w zakłopotanie. Nie zmienia to faktu, że chłopak robi kawał dobrej muzyki, a piosenki Dawida Podsiadło zna niemal każdy Polak. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji się z nią zapoznać, zapraszamy do odsłuchu.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również