De Su i podobni artyści

 Goya —  Bajm — SZKLANKA WODY Majka Jeżowska — A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ Kasia Cerekwicka — POKOJ 23
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

De Su powstało w lutym 1993 roku, w skład którego wchodzą trzy kobiety: Małgorzata Pruszyńska (znana także jako Margo Su), Daria Druzgała i Beata Kacprzyk.

Trio De Su powstało na początku lat 90 z inicjatywy Małgorzaty Pruszyńskiej, do której dołączyły dwie wokalistki poznane podczas pracy nad musicalem Metro - Daria Druzgała i Beata Kacprzyk. Wspólnie zadebiutowały jako chórek na płycie Varius Manx - ”Elf”. Robert Janson, lider formacji Varius Manx, napisał kompozycje na solową płytę De Su, która pojawiła się w sprzedaży w 1996 roku. Płyta nosiła tytuł ”De Su”, a wydawnictwo promował singiel ”Życie cudem jest”, który stał się największym hitem De Su. Dwa lata później pojawiła się kolejna płyta pt. ”Uczucia”, która niestety nie powtórzyła sukcesu poprzedniczki. W 2000 roku skład zespołu powiększył się o Katarzynę Rodowicz i w tym zestawieniu nagrano bożonarodzeniowy singiel ”Kto wie?”.

Drogi wokalistek zaczęły się oddalać. Początkowo z De Su odeszła Beata Kacprzyk, jednak za nią poszła Daria Druzgała. Reaktywacja zespołu pod zmienioną nazwą 2Su przez Pruszyńską nie odniosło sukcesu. Premierowa piosenka ”Jedna dzika noc” oraz utwór ”Nie jestem aniołem” przeszedł bez większego echa.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również