Deaf Havana i podobni artyści

 Deaf Havana — Old Souls

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Deaf Havana i podobni artyści" online

Deaf Havana – brytyjska, alternatywno - rockowa grupa muzyczna, która powstała w 2005 roku w szkole The College of West Anglia. Trzech członków zespołu frotnman James Veck-Gilodi, Ryan Mellor i Lee Wilson znało się już z okresu liceum, a w college do muzyków dołączyli Tom Ogden oraz Sebastian Spitz. Nazwa zespołu, która nie ma konkretnego znaczenia, została wymyślona przez Spitza.

Na początku działalności Deaf Havana publikowała swoje utwory na popularnym portalu MySpace. W 2006 roku ukazała się EP-ka grupy zatytułowana ”Evangeline”, na której znalazł się znany utwór ”Where It Begins”. W 2009 roku Deaf Havana wydała debiutancki, studyjny album, ”Meet Me Halfway, At Least”, którego producentem był Matt O’Grady z zespołu You Me AT Six, a głównym wokalistą był Ryan Mellor, który po wydaniu albumu odszedł z zespołu. Deaf Havana nagrała na album takie popularnej single, jak: ”Friends Like These" czy "Nicotine And Alcohol Saved My Life".

Drugi album formacji Deaf Havana, ”Fools and Worthless Liars” ukazał się w 2011 roku I zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia UK Rock Album Chart w Wielkiej Brytanii. Na krążku znalazły się utwory: "Vines", "Youth in Retrospect", "The World or Nothing" i "I`m A Bore, Mostly”. Dwa lata później na rynku pojawiło się trzecie wydawnictwo Deaf Havany, ”Old Souls”, z którego pochodzą popularne utwory grupy: ”Boston Square”, ”Speeding Cars” czy ”Kings Road Ghosts”. Zespół występował jako support między innymi takich artystów, jak Bruce Springsteen czy Muse.

  • Podobne

Komentarze