Donatan i podobni artyści

 Donatan —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Donatan i podobni artyści" online

Donatan to jeden z popularnych polskich muzyków w nurcie hip-hopu – znany szerszej publiczności przede wszystkim ze swojego duety z Cleo. Gdy lubisz jego muzykę i chcesz poznać ją bliżej, dołącz już teraz do grona słuchaczy radia Donatan w Tubie.FM. Tylko u nas możesz słuchać jego muzyki 24 godziny na dobę na swoim smartfonie, tablecie albo komputerze!

Radio on-line Tuba.FM zostało stworzone z myślą o wielbicielach muzyki, którzy lubią dobrą zabawę i relaks. Jeśli chcesz mieć przed sobą najciekawsze, najnowsze czy najbardziej klasyczne utwory muzyczne polskie i z innych krajów, z nami to naprawdę żaden problem. W jednym miejscu zgromadziliśmy setki różnych stacji radiowych, które również mogą być tworzone przez naszych użytkowników. Dobra muzyka jest na wyciągnięcie ręki – bez żadnych dodatkowych opłat.

Donatan – biografia

Donatan, który określany jest również jako Don, Dobrobit, właściwie Witold Marek Czamara urodził się 2 września 1984 w Krakowie. Jego muzyka wyróżnia się charakterystycznym stylem bazującym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami. Donatan również jest producentem muzycznym i inżynierem dźwięku. Wraz z Teką (Tomaszem Kucharskim) współtworzy duet producencki RafPak.

Donatan ma polsko-rosyjskie pochodzenie i przez pewien czas mieszkał również w Rosji. Swoją karierę z muzyką rozpoczął w 2002 roku jako producent muzyczny, a jego pierwszy utwór zadebiutował na kompilacji SummerJam 2006 Allstars. Następnie stworzył albumy 2cztery7, Gurala oraz Mesa.

W 2012 roku wyszedł debiutancki album producencki Donatana Równonoc. Słowiańska dusza, który charakteryzował się połączeniem muzyki hip-hopowej i folkowej. Album spotkał się z ciepłym przyjęciem i jednym z najbardziej popularnych utworów pochodzących z krążka był „Nie lubimy robić”.

Jednym z najbardziej znanych utworów, w którym brał udział Donatan, był „My Słowianie” nagrany wspólnie z Cleo. Utwór ten reprezentował Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji.

W 2014 roku Donatan razem z Cleo wydał swój drugi album studyjny zatytułowany Hiper/Chimera.

Współpracował również z innymi wykonawcami między innymi takimi jak Sheller, Massey, Waldemar Kasta, PIH, Pyskaty, Chada, WdoWa, Pezet, Małolat, Paluch czy Onar.

Donatan – dyskografia:

Równonoc. Słowiańska dusza – 2012
Hiper/Chimera (oraz Cleo) – 2014

Słuchaj najlepszej muzyki Donatana wraz z radiem Tuba.FM!

Jeśli również lubisz muzykę tworzoną przez Donatana, stacja radiowa Donatan w naszym radiu internetowym Tuba.FM powinna spełnić wszystkie twoje wymagania. Tylko u nas możesz posłuchać muzyki tego twórcy w dedykowanej dla niego stacji on-line – możesz robić to 24 godziny na dobę na komputerze lub na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem naszej aplikacji przeznaczonej na wszystkie systemy operacyjne.

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników radia internetowego Tuba.FM i przygotuj się na potężną dawkę dobrej muzyki każdego dnia. Razem z nami będziesz zawsze bawić się świetnie, gdy tylko potrzebujesz muzyki – do domu, w podróży, w pracy, podczas ćwiczeń. Słuchaj naszych stacji twórz swoje – całkowicie za darmo!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również