Doniu i podobni artyści

 Doniu / Liber — BÓGMACHER Szymon Wydra & Carpe Diem — Teraz Wiem Sumptuastic — ...BO TO WSZYSTKO JEST DLA CIEBIE Nefer — NEFER
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Doniu naprawdę nazywa się Dominik Grabowski, urodził sie 17 lipca 1980 roku w Szamotułach. Polski raper, producent muzyczny i członek grupy muzycznej Ascetoholix. Od 2004 roku znany lepiej z samodzielnych występów oraz współpracy m.in. z Mezem, Peją, Kombi, zespołem Pięć Dwa Dębiec.

Pierwsze płyty na których można usłyszeć rapera to ”Blokersi”, ”Robię Swoje 2”. Jednak Doniu w większości koncentrował się na pracy producenta. 2004 rok okazał się dla niego pracowitym okresem. Wówczas Doniu zagrał kilkadziesiąt koncertów oraz wydał swój solowy album ”Monologimuzyka”. W międzyczasie współpracował z kultowym zespołem - reaktywowanym Kombi. Do współpracy nad swoją debiutancką płytą Doniu zaprosił cenionych wykonawców m.in.: Duże P, Liber, Kris, 52 Dębiec. Na pierwszym singlu znalazł się kawałek ”Przestrzeń”.

W 2005 Doniu nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Czas surferów”. Pięć lat później ukazał się album ”Dialogimuzyka”. Płyta to symboliczny powrót do albumu z 2004 roku, jednak w tym przypadku teksty nabierają innego znaczenia. Oczywiście na płycie usłyszymy innych artystów: ”Kris”, ”Moloch” i inni.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również