Dr. Alban i podobni artyści

 Dr. Alban — Hello South Africa

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Dr. Alban i podobni artyści" online

Dr Alban, naprawdę nazywa się Alban Uzoma Nwapa - muzyk eurodance, Szwed nigeryjskiego pochodzenia urodzony 26 sierpnia 1957 roku.

Dr Alban przyjechał do Szwecji aby studiować stomatologię. Aby sfinansować studia szukał dorywczej pracy. Był DJ`em w sztokholmskim klubie Alphabet Street, co miało duży wpływ na jego przyszłość. Jeden ze szwedzkich producentów wyprodukował w 1991 roku jego debiutancką płytę zatytułowaną ”Hello Africa”. Album odniósł wielki sukces, a pochodzące z niego utwory m.in.: ”Hello Africa”, ”No Coke”, ”Stop The Pollution” stały się wielkimi hitami. Rok później Dr Alban ponownie odniósł duży sukces. Piosenki ”It`s My Life”, ”One Love” i ”Sing Hallelujah” to największe przeboje artysty znane w całej Europie. W 1994 roku pojawiła się trzecia płyta pt. ”Look Who`s Talking” z piosenkami ”Look Who`s Talking”, ”Away From Home” i ”Let The Beat Go On”.

W 1995 roku Dr Alban założył własną wytwórnię „Dr Records”, która wspiera początkujących wykonawców euro-dance. W sumie Dr Alban nagrał dziewięć albumów, z czego ostatni w 2007 roku pt. ”Back To Basic”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również