Dr. Dre i podobni artyści

 Eminem — THE EMINEM SHOW 2pac — All Eyez On Me Dmx — Grand Champ Busta Rhymes — Genesis
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Dr. Dre- właściwie Andre Romelle Young, amerykański raper i producent muzyczny. Uważany za jednego z ojców gangsta rapu. Jedo pseudonim to połączenie imienia Andre z ksywką ulubionego koszykarza Juliusa „Dr. J” Ervinga.

Karierę rozpoczął jako DJ w klubach w Los Angeles. Następnie dołączył do grupy World Class Wreckin. Razem z Eazym-E stworzyli grupę N.W.A (do której należał np. Ice Cube). Dr. Dre odpowiadał za produkcję nagrań N.W.A.

Pierwszy solowy album rapera „Chonicle”, z którego pochodzi singiel „Dre Day”, utrzymywał się przez 8 miesięcy w pierwszej dziesiątce list przebojów Billboardu. Następnie raper założył własną wytwórnię Death Row, oraz kolejną Aftermath. Dre odszedł z Death Row, po tym, jak pojawił się w niej 2Pac.

Dr. Dre, jako jeden z pierwszych przedstawicieli gangsta rapu osiągnął wiele sukcesów. Jego pierwsza płyta znalazła się na 137 miejscu w rankingu 500 płyt wszechczasów według magazynu Rolling Stone. Ponadto raper jest wielokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, przyznane za dorobek własny, jak i produkcję.

Raper wypromował wielu znanych raperów, między innymi Snoop Dogga, 50 Centa czy Eminema. Współpracował z Tupakiem czy Akonem.

Dr. Dre od kilu lat zapowiada nową płytę „Detox”, która promują już dwa single: „Kush” oraz „I Need a Doctror”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również