Eamon i podobni artyści

 Lumidee — Diwali - Gold Edition Ray J — For the Love of Ray J (soundtrack) Jeremih —  Dante Thomas — FLY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Eamon naprawdę nazywa się Emon Jonathan Doyle. Amerykański piosenkarz i autor tekstów urodził sie 19 września 1984 roku w Staten Island w Nowym Jorku. Eamon występuje na scenie od 9 roku życia.

W dzieciństwie Eamon, od czasu do czasu, towarzyszył w trasie koncertowej kapeli swego ojca, która grała mieszankę RnB, jazzu, soulu i bluesa. Młody nowojorczyk wpadł na pomysł stworzenia zupełnie nowego gatunku muzycznego - ho-woop. Jest to mieszanka surowego hip-hoopu i delikatnego doo-woopa.

W wieku 15 lat Eamon spotkał producenta i kompozytora Milka Dee, który ma takie sławy jak: Janet Jackson, Mary J. Blidge. Wszystko nabrało tempa od debiutanckiego singla ”F*K It ( I Don`t Want You Back)”. Utwór łączy gniew ulicy z klasycznymi motywami popowej piosenki miłosnej. Eamon wraz ze swoim przebojem wskoczyli na czołowe miejsca list przebojów. W Stanach Zjednoczonych utwór był numerem jeden przez ponad 5 tygodni. Cały album również radził sobie całkiem dobrze - w Wielkiej Brytanii dotarł do pierwszego miejsca listy sprzedaży. W 2006 roku wydał kolejną płytę ”Love n Pain” lecz ona nie odniosła dużego sukcesu, tak samo jak singiel z tej płyty: ”(How Could You) Bring Him Home”.

  • Podobne

Komentarze