Ed Sheeran i podobni artyści

 Ed Sheeran —  Ed Sheeran — IN Ed Sheeran — X (DELUXE EDITION) Ed Sheeran —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ed Sheeran i podobni artyści" online

Ed Sheeran jest obecnie jednym z najbardziej popularnych wokalistów, który znany jest między innymi z takich hitów jak „You Need Me I Don’t Need You”, „Drunk”, „Thinking Out Loud”, „Everything Has Changed” z Taylor Swift, „I See Fire” z filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga” czy „Make It Rain”, aby wspomnieć jedynie o paru z nich, ponieważ Ed Sheeran ma ich w swoim repertuarze znacznie więcej.

Jeśli również przepadasz za jego muzyką, mamy dla ciebie specjalną stację radiową, która gra jego muzykę przez 24 godziny na dobę!

Ed Sheeran – biografia

Ed Sheeran, z właściwie Edward Christopher Sheeran urodził się 17 lutego 1991 w Hebden Bridge. To popularny brytyjski piosenkarz, który tworzy muzykę popową z elementami rocka, hip-hopu oraz folku.

Sheeran już w wieku czterech lat zaczął swoją karierę muzyczną – początkowo śpiewał w chórze kościelnym. W młodym wieku również zaczął grać na gitarze i pisać teksty do swoich piosenek. Swoje pierwsze utwory nagrał w 2005 roku, a trzy lata później przeprowadził się do Londynu, aby tam rozwijać swoją karierę. W tym czasie do sprzedaży weszły trzy EP-ki, a mianowicie The Orange Room, Ed Sheeran i Want Some?

W 2010 roku Ed Sheeran nagrał kolejne mini albumy zatytułowane Loose Change, Songs I Wrote with Amy oraz Live at the Bedford, a na początku 2011 roku No. 5 Collaborations Project, która dała mu większą popularność wśród publiczności. Trzy miesiące później sygnował swój pierwszy kontrakt i wydał następne albumy: One Take EP, iTunes Festival: London 2011 Performance EP, Thank You EP, The Slumdon Bridge (we współpracy z Yelawolfem) i iTunes Festival, London 2012 Performance EP.

Od tego momentu Ed Sheeran zaczął zdobywać wielu fanów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też w innych krajach. W 2011 roku wyszedł jego pierwszy singiel „The A Team”. W tym okresie do sprzedaży wszedł debiutancki album +, który uzyskał status czterokrotnej platynowej płyty. W 2012 roku piosenkarz otrzymał dwie nagrody Brit Awards w kategoriach „Najlepszy artysta” oraz „Najlepszy przełomowy wykonawca”.

W 2013 roku wykonał utwór „I See Fire”, który przyniósł mu jeszcze większą popularność. Rok później do sprzedaży wszedł jego nowy krążek zatytułowany "X", na którym znalazły się między innymi utwory „Sing”, „Don’t” i „Thinking Out Loud”.

5 stycznia 2017 roku na światło dzienne wyszły dwie nowe piosenki promujące trzecią płytę: „Castle on the Hill” i „Shape of You”. Trzeci album studyjny piosenkarza pod tytułem "÷" został wydany w marcu 2017 roku.

Ed Sheeran – dyskografia:

+ (2011)
x (2014)
÷ (2017)

Słuchaj radia Ed Sheeran w Tuba.FM!

Tuba.FM to radio on-line dla najbardziej wymagających – tylko u nas w jednym miejscu znajdziesz dla siebie tak wiele świetnych stacji radiowych grających świetną muzykę w różnych gatunkach. Możesz słuchać nas na swoim komputerze, tablecie albo smartfonie zawsze wtedy, gdy masz tylko ochotę – bez żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli również Ed Sheeran jest w czołówce twoich ulubionych artystów, już teraz dołącz do grona naszych słuchaczy i baw się dobrze. Najlepsza muzyka czeka 24 godziny na dobę!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również