Eddie Vedder i podobni artyści

 Band Of Horses — CEASE TO BEGIN The Doors — THE DOORS Damien Rice — My Favourite Faded Fantasy Pearl Jam — Pearl Jam
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Eddie Vedder- właściwie Edward Louis Severson, muzyk rokowy, związany ze sceną grounge, wokalista zespołu Pearl Jam, nominowany do nagrody Grammy i Złotego Globu za muzykę do filmu „Wszystko za życie”.

Już w dzieciństwie postanowił, że swoje życie poświęci muzyce. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyprowadził się z domu. Jakiś czas później, gdy dowiedział się, że grupa muzyków z Seattle poszukuje wokalisty, nagrał dla nich demo. 22 października 1990 roku Eddie wraz z zespołem zagrali swój pierwszy koncert.

Eddie Vedder popularność zawdzięcza właśnie zespołowi Pearl Jam. Najbardziej znanym (i często coverowanym) kawałkiem grupy jest „Jeremy”. Zespół ten, reprezentując styl muzyki grunge, stoi na równi z Nirvaną, Alice In Chains czy Soundgarden. Vedder, oprócz mocnego, specyficznego wokalu, potrafi grać na akordeonie, ukulele, gitarze, perkusji, harmonijce czy fortepianie.

Artysta ma na swoim koncie dwa solowe albumy. Pierwszy, powstały w 2007 roku, nazywa się „Into The Wilde” i powstał na potrzeby filmu Seana Penna o tym samym tytule. Druki krążek „Ukulele Songs” pojawił się w 2011 roku. Oprócz autorskich utworów muzyka, na płycie znajdziemy covery innych artystów, zagrane przez Eddiego na ukulele.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również