Eddy Wata i podobni artyści

 Morris — ITALO DISCO Akcent —  Jay Delano — SP: JAY DELANO Jakarta — SP: ONE DESIRE
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Eddy Wata - nigeryjski piosenkarz urodzony 3 marca 1974 roku. Pomimo tego, że urodził się w Nigerii jego ojciec pochodził z Jamajki, gdzie w wieku osiemnastu lat postanowił zamieszkać piosenkarz. Spędził tam cztery lata i odnalazł swoją nową miłość - reagge.

Eddy Wata swoją karierę muzyczną rozpoczął we Włoszech, gdzie od razu odniósł międzynarodowy sukces. Jego piosenki stały się wielkimi hitami: ”La Bomba” i ”Jam”. Największą jednak popularność przyniosła mu piosenka ”I love my pe ople”. Utwór stał się wielkim hitem w 16 krajach m.in.: we Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Brazylii, Polsce, Turcji czy w Grecji.

W 2009 roku Eddy Wata rozpoczął tournee po klubach oraz wystąpił na Festiwali Hity Na Czasie w Polsce. W 2010 roku ponownie wchodzi na rynek z najnowszym singlem ”I Like The Way”. Piosenka również stała się hitem w takich krajach jak: Ukraina, Turcja, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Finlandia, Rosja, Nowa Zelandia, Portugalia. Tego samego roku Eddy Wata nagrywa następny singiel zatytułowany ”I Wanna Dance”.

  • Podobne

Komentarze