Elektryczne Gitary i podobni artyści

 Elektryczne Gitary — Historia Elektryczne Gitary — Nic mnie nie rusza Elektryczne Gitary — Kiler-ów 2-óch [SOUNDTRACK] Elektryczne Gitary — Na Krzywy Ryj

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Elektryczne Gitary i podobni artyści" online

Zespół Elektryczne Gitary jest obecny na polskim rynku muzycznym od 1989 roku, co oznacza ponad 25 letnią karierę. Wyjątkowe teksty, przy akompaniamencie muzyki rockowej, pozwoliły im zabłysnąć na polskiej scenie muzycznej i pozostać jednym z jej najjaśniejszych punktów przez kolejne kilkadziesiąt lat. Obecnie są uważani za jeden z najstarszych i najlepszych zespołów, które wciąż koncertują. Na ich występach zbiera się publiczność w każdym wieku.

Historia zespołu Elektryczne Gitary

Pierwszy swój koncert zagrali w popularnym klubie Hybrydy, a dwa lata później wydali swoją pierwszą płytę, z której pochodzą takie hity jak: „Jestem z miasta” czy „Włosy”. Od tego czasu ich popularność stale rosła. Przez kolejne lata wydawali nowe płyty, grali wiele koncertów, dopracowując swój kunszt muzyczny. W między czasie dochodziło do zmian personalnych, które nie wpłynęły negatywnie na działalność zespołu. Powody odejść były różne, jednak opierały się głównie na niemożliwości pogodzenia życia prywatnego, z zawodem muzyka. Niewątpliwym sukcesem Elektrycznych Gitar jest skomponowanie utworów do filmów "Kiler" i "Kiler-ów 2". Ich najnowsza płyta została wydana w 2016 roku pt.: „Czasowniki”. W czasie całej swojej kariery, sprzedali ponad 1,5 mln płyt, co na polski rynek jest imponującą ilością.

Skład zespołu Elektryczne Gitary

Początkowo w skład zespołu wchodzili Rafał Kwaśniewski, Piotr Łojka oraz Kuba Sienkiewicz. Pierwszy z nich już w 1992 odszedł z grupy, jednak grupa zaczęła przyjmować kolejnych muzyków. Po kolei zaczęli dołączać: Tomasz Grochowski, Aleksander Korecki, Jacek Wąsowski oraz Leon Paduch. Wszyscy oni grają do dnia dzisiejszego. Rola gitary prowadzącej zmieniła swojego właściciela tylko raz, w przeciwieństwie do perkusji, na której w Czerwonych Gitarach grało aż czterech różnych artystów. Początkowo był nim Marek Kanclerz, następnie Robert Wrona, Jarosław Kopeć, dochodząc do znanego nam wszystkim Leona.

DYSKOGRAFIA

Albumy studyjne:

Wielka radość (1992)

A ty co (1993)

Huśtawki (1995)

Na krzywy ryj (1997)

Słodka maska (2000)

Atomistyka (2006)

Historia (2010)

Nic mnie nie rusza (2012)

Czasowniki (2016)

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również