Eliane Elias i podobni artyści

 Eliane Elias — BOSSA NOVA STORIES Eliane Elias — DREAMER Eliane Elias — Around The City Eliane Elias — I Thought About You A Tribute To Chet Baker

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Eliane Elias i podobni artyści" online

Eliane Elias- Brazylijka, pianistka jazzowa, autorka tekstów. Nagrała ponad 25 albumów. Na fortepianie gra od 6 roku życia. Własne utwory komponuje od 17 roku życia. Stała się rozpoznawalna po serii występów z zespołem piosenkarki Toquinho.

Pianistka w latach 80. przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła współpracę z grupą Steps Ahhead. Wspólną płytę nagrali w 1983 roku. Gdy opuściła grupę, rozpoczęła współpracę z trębaczem Randym Breckerem. Wkrótce po spotkaniu stali się małżeństwem. Nagrali wspólnie album „Amanda”.

Eliane Elias z roku na rok zdobywała coraz większe uznanie. W 1988 roku otrzymała tytuł Best New Talent. Jej album „Solos and Duets” nominowany był do nagrody Grammy w kategorii „Best Jazz Solo Performance”.

Wystąpiła w filmie dokumentalnym „Calle 54”. Obecnie związana jest z basista Marcem Johnsonem, który jest też jej producentem.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również