Emerson Hart i podobni artyści

 Matt Nathanson — Modern Love Rob Thomas — SOMETHING TO BE Ross Copperman — Welcome To Reality Rob Thomas — CRADLESONG
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Emerson, Lake & Palmer- brytyjski zespół istniejący w latach 1970- 1998, pierwsza kapela grająca rocka progresywnego, grupę stworzyli Keith Emerson i Greg Lake. Następnie dołączył do nich Carl Palmer.

Pierwszy album zespołu nazywał się po prostu „Emerson, Lake & Palmer”. Powstał w 1970 roku. Kolejny krążek- „Tarkus” powstał rok później. Następnie wydano „Trilogy”. Emerson, Lake & Palmer wydawali świetne płyty, aż do krążka „Works”, który ukazał problemy w grupie. Płytę uznano za niespójną. Kolejne albumy- „Works vol. 2” i „Love Beach”- również nie wzbudziły uznania wśród fanów i krytyków.

Problemy w zespole spowodowały, że grupa rozpadła się w 1979. Każdy z muzyków poszedł w swoja stronę. Greg Lake rozpoczął karierę solową, Keith zaczął komponować muzykę do filmów a Carl Palmer dołączył do grupy Asia.

Emerson, Lake & Palmer połączyli siły w 1991 roku, a efektem ich pracy była płyta „Black Moon”. Wyruszyli też w trasę koncertową. W 1997 odwiedzili Polskę. W tym samym roku zawiesili działalność z powodu nieporozumień w grupie. W kolejnych latach pojawiały się kompilację z różnych występów. W 2010 roku zagrali koncert z okazji 40- lecia zespołu. Występ sfilmowano i wydano na CD i DVD.

Komentarze