Emigranci i podobni artyści

 De Mono — STOP Stachursky — 2009 Urszula — Urszula Maciej Balcar — Ruletka
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Zespół Emigranci został założony pod koniec 1989 roku przez Edmunda Stasiaka (gitara), Roberta Jaszewskiego (bas) i Piotra Szkudelskiego (perkusja). Później do grupy dołączył wokalista Paweł Kukiz.

Początkowo muzycy planowali nagranie jednego utworu pt. ”Na falochronie” z 1990 roku. Jednak w związku z narastającą popularnością piosenki, zespół Emigranci postanowili kontynuować swoją działalność. Formacja koncertowała a Rock For AIDS (1992), wzięła udział w rockowej imprezie na molo w Sopocie, a także wydała album ”Rosja i Ameryka”. W 1995 roku odszedł wokalista - Paweł Kukiz, pomimo tego Emigranci wydali kolejny album ”Mówię do ciebie”. Wkrótce po tym muzycy zaczęli skupiać się na karierach solowych lub w innych zespołach.

Po ośmiu latach zespół Emigranci został reaktywowany, a w 2006 roku wydał nowy album zatytułowany ”...I inne utwory”. We współczesnym składzie, obok Edmunda Stasiaka i Roberta Jaszewskiego, znaleźli się Krzysztof Potocki (bębny) i Rafał Brzozowski (wokal). Na singlu promującym znalazły się utwory: ”Ludzie i rzeczy” oraz nowa wersja przeboju ”Na falochronie – 2006”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również