Emilia i podobni artyści

 Las Ketchup — LAS HIJAS DEL TOMATE Andrea —  Donna Lewis — NOW IN A MINUTE Des'ree — I AIN'T MOVIN'
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Emilia, a dokładniej nazywa się Emilia Rydberg (znana także jako Emilia Mitiku) to szwedzka piosenkarka pop i soul etiopskiego pochodzenia. Artystka urodziła się 5 stycznia 1978 roku w Sztokholmie.

Emilia została odkryta w 1996 roku, w wieku 18 lat, przez Larsa Andersona, syna menadżera ABBA - Stiga Andersona. Wówczas podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy w życiu. Dwa lata później usłyszał o niej cały świat dzięki wydanemu singlowi ”Big Big World”. Piosenka była grywana w wielu rozgłośniach radiowych, a pierwsze miejsce zajmowała m.in. w Niemczech, Norwegii, Szwecji, Holandii czy Belgii. Album o tym samym tytule rozszedł się w 4 milionach egzemplarzy. W 2006 roku Emilia wydała szwedzkojęzyczny singiel ”Var Minut”, a rok później singiel ”En Sång Om Kärleken”, który pochodzi z trzeciego albumu piosenkarki zatytułowany ”Små Ord Av Kärlek”.

W 2009 roku Emilia startowała do Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką ”You`re My World”. Niestety nie wygrała finału, ale znalazła sie w pierwszej dziesiątce, zajmując 9 miejsce. W tym samym roku ukazał sie jej album ”My World”, na którym znalazł się utwór ”Teardrops”. 25 czerwca 2012 roku ukazał sie najnowszy singiel piosenkarki pt. ”Lost Inside”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również