Enigma i podobni artyści

 Enigma — The Screen Behind the Mirror Enigma — A Posteriori Enigma — Mystic Mixes Enigma — Mea Culpa

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Enigma i podobni artyści" online

Enigma to projekt muzyczny, którego twórcą jest Michael Cretu - urodzonego 18 maja 1957 roku w Bukareszcie. Zespół muzyczny Enigma powstał na początku lat 90 XX wieku i łączy w sobie muzykę pop, dance z chorałami gregoriańskimi.

Pierwszy album projektu Enigma zatytułowany ”MCMXC A.D.” wzbudził wiele spekulacji. Do końca nie wiadomo kto jest twórcą albumu, o jego stworzenie podejrzewano Mike`a Oldfielda. Płytę, która ukazała się w 1990 roku, promowała słynna kompozycja ”Sadaness”. Kolejny krążek pt. ”The Cross Of Changes” wydano w 1994 roku. Na nim właśnie znalazł się równie popularny utwór ”Return to Innocence”. Trzecia płyta ”Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!” wydana w 1996 roku została okrzyknięta najciekawszą kompozycją zespołu Enigma.

Na początku 2000 roku Enigma nagrała kolejny krążek ”The Screen Behind The Mirror”. Rok później Enigma wydała kolekcję 16 największych przebojów zespołu zatytułowaną ”LSD - Love Sensuality Devotion”. Przedostatni album ujrzał światło dzienne w 2006 roku - ”A Posteriori”. W odróżnieniu od poprzednich albumów, na tej nie ma żadnych tekstów. Język mówiony pojawia się jedynie we fragmentach. Ostatnia płyta pojawiła się 22 września 2008 roku zatytułowana ”Seven Lives, Many Faces”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również