Etna i podobni artyści

 Magdalena Niewińska — DISCO POLO BOX (va) Jorrgus — Do Re Mi Nazir — To Tylko Miłość (va) Focus — ABSOLUTNIE TY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Joanna Kaczanowska (z domu Kurnicka) występuje pod pseudonimem artystycznym Etna. Piosenkarka muzyki disco polo urodziła się 26 sierpnia 1975 roku w Białymstoku.

Etna jest absolwentką Państwowego Ogniska Baletowego, uczęszczała do Liceum Muzycznego w klasie śpiewu i perkusji. Dzięki wytwórni Green Star w 2002 roku została wydana jej pierwsza płyta zatytułowana ”Lawa”. Na płycie znalazł się m.in. wielki przebój piosenkarki - ”Drań”. Rok później Etna otrzymała nagrodę publiczności na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Niestety wraz z zakończeniem emisji programu rozrywkowego Disco Polo Live emitowanym na Polsacie, kariera wokalistki zwolniła tempa. W lipcu 2007 roku otrzymała kolejną nagrodę za Debiut Roku na tym samym festiwalu co pięć lat temu. Rok później Etna wydała drugą swoją płytę pt. ”Strzelec”. Z tej płyty pochodzą m.in. utwory ”Niewolnica” i ”Dziadek”.

W 2009 roku Etna została prezenterką programu muzycznego na stacji TVS oraz nagrała najdroższy teledysk w historii muzyki tanecznej do przeboju ”Dziadek”. W 2011 roku światło dzienne ujrzała jej trzecia płyta ”Anioł”, na której znalazły się piosenki ”Studenteczka” i ”Gorzka kawa”.

Komentarze

Zobacz również