Evanescence i podobni artyści

 Evanescence — THE OPEN DOOR Evanescence — FALLEN Evanescence — EVANESCENCE Evanescence — Evanescence (deluxe edition)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Evanescence i podobni artyści" online

Evanescence to amerykański zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Formacja powstała w 1995 roku w Little Rock w stanie Arkansas z inicjatywy Ammy Lee i Bena Moody. Założyciele zespołu Evanescence poznali się na obozie wakacyjnym w Little Rock w Arkansas. W właśnie wtedy Ben usłyszał jak Amy wykonuje piosenkę ”I`d Do Anything for Love” z repertuaru Meat Loafa, grając przy tym na pianinie.

Pierwsze utwory zespołu Evanescence zostały wydawane w wersji demo: ”Evanescence EP” (1998) - 100 egzemplarzy, ”Sound Asleep” (1999) - 50 egzemplarzy, ”Origin” (2000) - 2500 egzemplarzy. Dopiero po trzech latach od wydania ostatniego dema, zespół Evanescence skompletował skład i podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. Wówczas światło dzienne ujrzała płyta ”Fallen”. Pierwszy singiel z płyty, stał się przełomowy w ich karierze. Piosenka ”Bring Me To Life” w duecie Paulem McCoyem trafiła na szczyty list przebojów oraz znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Daredevil”.

Na kolejna płytę fani Evanescence musieli czekać trzy lata. Dopiero w 2006 roku zespół wydał, po zmianach personalnych, album ”The Open Door”. Płytę promował singiel ”Call Me When You`re Sober”. Ostatnia płyta zatytułowana ”Evanescence” ukazała się w 2011 roku. Obecnie skład zespołu Evanescence tworzą: Amy Lee (wokal, instrumenty klawiszowe), Terry Balsamo (gitara prowadząca), Troy Mc Lawhorn (gitara rytmiczna), Tim Mc Cord (gitara basowa), Will Hunt (perkusja).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również