Ewa Bem i podobni artyści

 Ewa Bem — ZŁOTA KOLEKCJA - GRAM O WSZYSTKO Ewa Bem — KAKADU Ewa Bem — ewa.ewa Ewa Bem — ŻYJ KOLOROWO

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ewa Bem i podobni artyści" online

Ewa Bem to polska piosenkarka jazzowa i popowa, urodzona 23 lutego 1951 roku w Warszawie. Swoją karierę rozpoczęła w 1969 roku, grając w klubie „Stodoła”, a rok później stała się solową wokalistką w kwartecie Zbigniewa Seiferta. Wraz z bratem — Aleksandrem Bemem i pianistą Andrzejem Ibeką, stworzyli zespół „Bemibek” i występowali na Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree w Warszawie.

Ewa Bem nagrała 15 albumów, a do najważniejszych przebojów piosenkarki należą: „Podaruj mi trochę słońca”, „Mówię tak myślę nie”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Sms-y”, „Moje serce, to jest muzyk”, „Moda na niemiłość”.

Ewa Bem to „Pierwsza Dama Polskiego Jazzu” — taki przydomek piosenkarka zyskała dzięki setkom koncertów w kraju i w Europie, Afryce, Ameryce oraz Azji. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in.: Nagroda Dziennikarzy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1971), I Nagroda w konkursie Programu III Polskiego Radia (za piosenkę „Dzień dobry, Mr. Blues”), Wokalistka Roku w ankiecie czytelników „Jazz Forum”(1983, 1984), fryderyk w kategorii „Wokalistka Roku”(2001), Złotą Płytę za „Kakadu”(2008).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również