Formacja Nieżywych Schabuff i podobni artyści

 Kreuzberg — IN Jacek Skubikowski —  Maryla Rodowicz — Gejsza Nocy Szymon Wydra & Carpe Diem — SP: NIE MA NAS
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Formacja Nieżywych Schabuff jest rockowo-popową kapelą, która rozpoczynała swoją działalność w Częstochowie w 1982 roku pod nazwą pisaną przez jedno „f” na końcu. Obecna nazwa ukształtowała się w 1989 roku, gdy z szeregów zespołu odszedł wokalista Jacek Pałucha. Wtedy też zespół pożegnał się z dotychczasowym stylem (kabaretowo-popowy) i po dzisiejszy dzień trzymają się nurtu pop. Ostatecznie skład zespołu wygląda następująco: Aleksander Klepacz, Jacek Otręba, Marcin Pożarlik, Marcin Serwaciński i Wojciech Wierus.

Pierwszy rozgłos Formacja Nieżywych Schabuff uzyskała w 1985 po występie na festiwalu w Jarocinie. Ogólnopolska kariera zaczęła się w 1988 roku gdy pod opieką Programu Trzeciego została nagrana ich pierwsza płyta ”Wiązanka melodii młodzieżowych” z przebojem ”Klub wesołego szampana”, w którym gościnnie zaśpiewała Małgorzata Pieńkowska. Kolejnymi płytami, które osiągnęły znaczny sukces w Polsce były ”Fantomas” i ”24h”.

Mimo że zespół Formacja Nieżywych Schabuff wypuścił zaledwie kilka singli, to ich piosenki stały się przebojami. Mowa tu głównie o ”Kibel”, ”Ludzie pragną piękna”, ”Lato”, ”Ty” czy też ”Ławka”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również