Frida i podobni artyści

 Magnus Carlsson — LIVE FOREVER: THE ALBUM Per Gessle — Son Of A Plumber Agnetha Fältskog — Eyes Of A Woman Agnetha Fältskog — Wrap Your Arms Around Me
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Frida to pseudonim artystyczny szwedzkiej piosenkarki Anni-Frid Synni Lyngstad. Artystka urodziła się 15 listopada 1945 roku w Ballangen w Norwegii.

Frida swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w wieku 10 lat w Czerwonym Krzyżu. Od 1959 roku występowała w jednym z lokali tanecznych w Eskilstunie. W latach 60 i 70 śpiewała solo. W 1971 roku wydała swój solowy album zatytułowany po prostu ”Frida”. Piosenkarka współtworzyła grupę ABBA, założona wówczas przez jej chłopaka, a później męża - Benny Andersona.

Na początku lat 80 kiedy grupa rozpadła się, Frida kontynuowała karierę solową. Jednak jej płyty wydane w Szwecji nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu. Postanowiła nagrać anglojęzyczną płytę. I tak w 1982 roku ukazał się album ”Something`s Going On”, który wyprodukował Phil Collins. Na płycie znalazła się najpopularniejsza piosenka artystki zatytułowana ”I Know There`s Somethings Going On”. Dwa lata później ukazała się kolejna płyta pt. ”Shine”. Wkrótce Frida zniknęła ze sceny muzycznej i życia publicznego. Powróciła dopiero w 1996 roku z nowym albumem ”Djupa andetag”, zaśpiewanym w języku szwedzkim.

  • Podobne

Komentarze