Girls Aloud i podobni artyści

 Robbie Williams — IN Victoria Beckham — Victoria Beckham A-Teens — The ABBA Generation No Angels — Destiny Reloaded
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Girls Aloud to brytyjski girlsband, wykonujący muzykę pop, utworzony w 2002 roku. Cheryl Cole, Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh wygrały drugą edycję programu „Popstars: The Rivals”.

Do półfinału programu telewizyjnego zakwalifikowało się 20 osób - 10 dziewczyn i 10 chłopakow. Spośród nich utworzyły się dwa zespoły, które rywalizują o wygraną w ścisłym finale. Girls Aloud po zakończeniu programu nie marnowały czasu i rozpoczęły prace nad debiutanckim albumem. Pierwszy singiel zapowiadający nowy album to ”Sound Of The Underground”, który podbił listy przebojów. Debiutancki album zatytułowany ”Sound Of The Underground” ukazał się w Wielkiej Brytanii w maju 2003 roku. Rok później girlsband Girls Aloud wydał kolejną płytę ”What Will The Neighbours Say?”. Na pierwszym singlu znalazł się utwór ”I`ll Stand By You”, cover zespołu The Pretenders.

W sumie zespół Girls Aloud wydał do tej pory pięć albumów studyjnych, z czego ostatni ”Out of Control”, ukazał się w 2008 roku. Dziewczyny na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród m.in.: BRIT Award w kategorii Najlepszy brytyjski zespół.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również