Golden Life i podobni artyści

 Formacja Nieżywych Schabuff — FANTOMAS Urszula — BEST OF URSZULA & BUDKA SUFLERA Maanam — Łóżko Maanam — Róża
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Golden Life — polski zespół założony w 1988 roku. Grupa powstała w Gdańsku i zaliczana jest do zespołów Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Twórcy sięgają po muzykę z kręgu rocka, popu oraz country. Artyści występują w składzie: Adam Wolski, Karol Skrzyński, Jarosław Turbiarz, Jacek Bogdziewicz, Paweł Smakulski.

Grupa Golden Life zadebiutowała płytą „Midnight Flowers” wydaną w 1991 roku. Krążek promowały takie przeboje, jak: „Escape”, „Thieves” czy „Happy Day”. Twórczość zespołu zamyka się w dziewięciu płytach studyjnych, najważniejsze to: „Natura” (1994), „Bluberd” (1997), „www.GoldenLife.pl” (2003) oraz „Hello, Hello” (2008). Zespół nagrał też wiele hitów, z których wymienić należy: „Wszystko to co mam”, „24.11.94”, „Czeski film” czy „Ty i Ja”.

Najnowsza płyta Golden Life — „Hello, Hello” wydana została w 2008 roku i promuje ją utwór o tym samym tytule. Do singla nakręcono teledysk. Na krążku znajdują się ponadto: „Ty i Ja”, „Żołnierze”, „Pracujesz dla Korporacji” oraz „Czas Apokalipsy Philipa K.Dicka”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również