Gosia Andrzejewicz i podobni artyści

 Ania Wyszkoni —  Us5 — HERE WE GO AGAIN Blog 27 — Lol Ivan I Delfin — CZARNE OCZY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Gosia Andrzejewicz jest polską piosenkarką pop, która urodziła się 14 stycznia 1984 w Bytomiu. Karierę rozpoczęła w 2004 roku, kiedy to też pojawiła się jej pierwsza płyta. W kolejnych latach Małgorzata próbowała sił w konkursie Eurowizji, startując z Ivanem i Delfinem, a rok później z solowym projektem. Podczas swojej kariery miała okazję współpracować również z takimi artystami jak DJ Kris van D, Kalwi & Remi, Dr. Alban,Northway oraz z DJ-em Remo, z którym pod pseudonimem Pearline nagrała wokal do trzech piosenek.

Gosia Andrzejewicz ma na swoim koncie sześć studyjnych albumów. Pierwszym z nich był krążek nazywający się po prostu ”Gosia Andrzejewicz”, który został wydany w 2004 roku. Jednak dużo większy sukces osiągnęły dwie kolejny płyty ”Gosia Andrzejewicz Plus” (2006) oraz ”Lustro” (2006), które osiągnęły w Polsce status złotych płyt sprzedając się kolejno w nakładach 25 i 15 tysięcy egzemplarzy.

Do największych hitów Gosi Andrzejewicz należą takie utwory jak ”Pozwól żyć”, ”Słowa”, ”Trochę ciepła” oraz ”Lustro”. Dzięki swoim utworom została ogłoszona Debiutantką Roku (2007) uzyskując statuetkę Eska Music Awards oraz Superjedynkę.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również