Grateful Dead i podobni artyści

 Grateful Dead — Blues For Allah Grateful Dead — IN THE DARK Grateful Dead — The Very Best Of Grateful Dead Grateful Dead — Europe '72

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Grateful Dead i podobni artyści" online

Grateful Dead- amerykański zespół rockowy z Palo Alto w Kalifornii, reprezentujący nurt młodzieży hippisowskiej.

Zespół powstał w 1965 roku a jego założyciele to dwaj gitarzyści Jerry Garcia i Bob Weir. Początkowo muzycy tworzyli utwory w duchu rocka psychodelicznego, na co przykładem mogą być takie albumy jak „ Anthem of The Sun” z 1968 roku czy wydany rok później„Live/Dead”. W latach 70. grupa zaczęła skłaniać się bardziej ku muzyce country i folk, co słychać wyraźnie w wydanych w 1970 roku „Workingman`s Dead” i „American Beauty”. W ostatnich latach działalności zespół nastawił się szczególnie na jazz fusion i soft rock, prezentując efekty swojej pracy na albumach takich jak „Go To Heaven”(1980).

Zespół wyznawał dewizę cyganerii artystycznej, stał się symbolem hippisowskiej, buntowniczej postawy życiowej. Według wielu źródeł, członkowie Grateful Dead doczekali się największej liczby najwierniejszych fanów spośród wszystkich zespołów rockowych. Wielbiciele zespołu określani są jako Dread Heads.

  • Podobne

Komentarze